Projekt Evropské unie podporuje záměry v oblasti flexibilní elektroniky. Co to znamená? Finanční podpora je určena pro start-upy, malé a střední firmy, které řeší integraci flexibilní elektroniky do nových produktů a služeb. Mimo finanční dotace 60 000,- EUR je také možnost využít spolupráci se zkušeným koučem a získat přístup k více než 35 technologiím, které nabízí takzvaný Marketplace.
Jaký je postup?
Pro správný projekt je důležité zahrnout jednu z technologií, které naleznete ZDE! Nezapomeňte, že v tomto případě se jedná o zdokonalení produktu nikoli služby. Pro jasnější představu uvedeme příklady čtyř podporovaných oblastí:
- Efektivní energetické zdroje (Organická a flexibilní fotovoltaika)
Jedná se například o využití slunečního záření, které je poté přeměněno na elektřinu. Koncepce by měla být založena na podpoře životního prostředí. Produkt obsahující technologii „fotovoltaiky“ by tedy mohla být světla, jejiž energie je dodávána sluncem.
- Interaktivní produkt (Flexibilní elektronika a OLED displeje)
Velmi atraktivní problematika, která v poslední dekádě rezonuje. Je synonymem pro uživatelský komfort a maximální užitek z produktu. Jako příklad můžeme uvést LED display, který v posledních letech zaznamenal velký posun. Jejich budoucnost tkví hlavně v automotive a na trhu mobilních telefonů.
- Světelné efekty (OLED a nové osvětlení/ lighting)
Nejen, že světlo je primárním pomocníkem každodenního života, ale také má nepřeberné využití v oblasti produktového designu. Světelné aplikace například mohou významně oživit produkty do domácnosti. Jsou nejen efektivní, ale také velmi vizuálně atraktivní.
- Umělá inteligence (Nová elektronika, komponenty a „smart integrated systems)
Budoucnost produktů pro lidstvo, která má mnoho podob. Můžeme ji využít například jako fenomén chytrých domů, kde se prakticky vše ovládá samo, bez pomoci jedince. Další využití může být například v chytrých brýlích, které nás rázem přenesou do jiného světa.
Pokud máte ideu, že Váš produkt může dosáhnout inovace ve zmíněných oblastech, neváhejte a podejte přihlášku. Nezapomeňte ale dodržet níže uvedený postup v případě zájmu o předložení žádosti:
- Projděte si SmartEEs Showroom dostupný na eu
- Seznamte se s více než 35 technologiemi v oblasti flexibilní elektroniky
- Vyberte si a identifikujte technologii/e, které by mohly přinést vylepšené znaky/funkce vašemu nově plánovanému produktu
- Přečtěte si „SmartEEs guidelines“
- Vyplňte žádost a zašlete ji na e-mail helpdesk@smartees.eu
První uzávěrka je 19.3.2018.
Všechny další informace jsou dostupné na odkazu ZDE!
V případě dotazů je možné kontaktovat helpdesk: helpdesk@smartees.eu/+420 226 217 422
(pondělí až pátek od 9:00 do 17:00)