Propojujeme lidi, jejichž spoluprací vznikají nové hodnoty

Nedílnou součástí prostředí měst a regionů s vysoce inovativní ekonomikou jsou rozvinuté sítě mnohostranné spolupráce. Jejich prostřednictvím dochází k prolínání zkušeností, podnikavosti, expertizy a investic z různorodých disciplín. Na jejich rozhraní vznikají nové neotřelé nápady, služby a produkty generující rostoucí prosperitu místních lidí a firem.

DO ČEHO JE MSIC ZAPOJEN?

ideahub

Získejte pomoc expertů při vývoji či výrobě prototypů

IdeaHub ve spolupráci s MSIC Ostrava a dalšími partnery nabízí služby, které přispívají k rozvoji praktických technických dovedností absolventů vysokých škol v regionu a zájemcům o techniku z řad veřejnosti. Začínajícím i zavedeným firmám toto sdílené vývojové pracoviště nabízí řadu služeb usnadňujících vývoj a výrobu prototypů, včetně kontaktů na zkušené experty schopné poradit s řešením složitých technických problémů, které při vývoji a výrobě prototypů vznikají.

centrum kolaborativní roBOTIky

MSIC pro rozvoj technologií

Moravskoslezský automobilový klastr ve spolupráci s MSIC Ostrava a dalšími partnery připravují v prostorách MSIC nové experimentální pracoviště v oblasti kolaborativní robotiky. Cílem nového pracoviště je nabídnout potřebná testovací zařízení a služby firmám zabývajícím se zapojením kolaborativních robotů do výrobních linek a vývojem jejich specifických funkcí a interakcí s člověkem.
• Projekt je ve fázi realizace

MSIC Open Innovation Lab

Prostředí pro společné ověřování nejen podnikatelských záměrů

Aktuálně s firmami v areálu i mimo něj diskutujeme o vytvoření atraktivního sdíleného prostředí, jehož součástí je vedle coworkingu v areálu MSIC zejména síť marketingových, technologických a dalších expertů z různých oborů schopných zapojit se dle potřeb konkrétních podnikatelů či firem do realizace či validace jejich změnových projektů.
• Projekt je ve fázi přípravy

Komu je pomoc určena?

Podnikatelům Moravskoslezského kraje.

nabízíme:

zprostředkování kontaktů s relevantními subjekty inovačního ekosystému ČR

možnost zapojit se do komunity inovátorů podnikatelů a firem v bezprostředním sousedství všb-tu Ostrava a it4i

Prostory pro sdílená vývojová / experimentální pracoviště

Specializované technologické poradenství a ochrana IPR – fáze přípravy

Kontaktní osoba

Pavel Csank

pavel.csank@ms-ic.cz +420 597 307 010

Máte dotaz? Poradíme Vám!

Není msic collaboration pro vás?
Zjistěte, který program vám sedne